Filtruj według

Marka

Marka

Stan techniczny

Stan techniczny

Gwarancja

Gwarancja

Filtry paliwa

Motocyklowe filtry paliwa

Głównym zadaniem filtru paliwa jest oczyszczenie paliwa z różnego rodzaju zabrudzeń i ochrona silnika przed nimi. Zabrudzenia, które najczęściej znajdują się w mieszance to kurz, drobinki rdzy czy opiłki metalu. Mogą one zaburzyć działanie silnika i wpłynąć na jego kondycję, a naprawa silnika to zawsze spory koszt.

Oznacza to, że regularna wymiana filtra jest bardzo istotna, podobnie jak wybór dobrej jakości części. Każdy model pojazdu posiada sugerowaną przez producenta częstotliwość wymiany filtra na nowy. Wyrażana jest ona w ilości przejechanych kilometrów i najczęściej wynosi 15-20 tysięcy kilometrów. W przypadku motocykli, które są pojazdami sezonowymi sugerowana jest także wymiana komponentów każdorazowo przed sezonem. Pomaga to w zachowaniu dobrej kondycji wtryskiwaczy. 

W przypadku samodzielnego montażu filtra paliwa warto zapoznać się wcześniej z instrukcją obsługi motocykla. Najczęściej popełnianym błędem jest montaż niezgodnie z kierunkiem przepływu paliwa w obwodzie. Przed montażem należy także pamiętać o bezpieczeństwie i zadbać o to, aby akumulator był odłączony. W przypadku kiedy motocykl nie był używany przez dłuższy czas przed zamontowaniem nowego filtra paliwa konieczna może być także wymiana paliwa znajdującego się w zbiorniku, gdyż długotrwale leżące paliwo traci swoje właściwości. Może mieć to wpływ na prawidłowe funkcjonowanie filtra oraz całego silnika. Sama wymiana nie jest skomplikowana i powinna poradzić sobie z nią nawet osoba, która nie ma doświadczenia w tej kwestii. Ważne jest dokładne zlokalizowanie miejsca, w którym znajduje się filtr, gdyż w zależności od modelu miejsce to może się trochę różnić. 

Czytaj dalej

Honda filtry paliwa do motocykli

Na rynku dostępnych jest wiele produktów zarówno oryginalnych jak i zamienników. Przy wyborze filtra paliwa należy przede wszystkim kierować się zaleceniami producenta danego motocykla. Ważne jest, aby wybierać oryginalne części, które produkowane są przez znanych i cenionych producentów takich jak np. honda. Oryginalny produkt to gwarancja nie tylko odpowiedniego dopasowania, ale także wysokiej jakości wykonania, co ma wpływ na trwałość oraz skuteczność komponentu. W przypadku części, które mają bezpośredni wpływ na działanie silnika warto zadbać o to, aby były one wysokiej jakości. 

Bosch filtry paliwa do motocykli

Okresowa wymiana filtra paliwa w motocyklu jest jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na zachowanie silnia w dobrym stanie. Korzystanie z renomowanych marek takich jak np. bosch sprawia ma wpływ na bezawaryjną eksploatację. Tym bardziej, że ceny poszczególnych filtrów o producentów nie są duże i nie odbiegają od cen części zamiennych. Dlatego w tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie znana i ceniona firma niż zamiennik nieznanego pochodzenia. Należy pamiętać, że kiepskiej jakości filtr może nie wyłapać zanieczyszczeń, które dostaną się dalej do silnika. Wymiana filtra to zdecydowanie niższy koszt niż ten, który trzeba będzie ponieść podczas naprawy silnika.

Filtry paliwa

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Aktywne filtry