Gaźniki

Gaźnik – niezastąpiony w każdym motorze

Niewiele jest rzeczy przyjemniejszych od swobodnej jazdy na motorze w słoneczny dzień. Aby zadbać o jak największą wygodę w czasie podróży jednośladem, należy poświęcić odrobinę czasu nie tylko na przygotowanie pojazdu, ale i upewnieniu się, że każda z części maszyny działa sprawnie. Nawet niewielka usterka może być nadzwyczaj niebezpieczna na drodze. Prawidłowo przeprowadzone przeglądy i dbałość o poszczególne podzespoły motocykla pozwolą cieszyć się nim przez lata. Zawczasu zadbaj o swój jednoślad – pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane części wysokiej jakości. Jedną z nich jest gaźnik do motoru. Należy pamiętać, że silnik jest wręcz sercem maszyny; a gaźnik jego niezastąpioną częścią, pozwalającą na prawidłowe funkcjonowanie. Bez niego jazda byłaby niemożliwa – to niezbędny element, odpowiedzialny za wytworzenie się mieszanki paliwowo-powietrznej, umożliwiającej ruch.

Czytaj dalej

Gaźnik  do motoru – czym jest i jak służy

Gaźnik to część silnika, odpowiedzialna za wytworzenie mieszanki paliwowo-powietrznej. Jest ona konieczna w maszynach jednośladowych, takich jak motocykle czy skutery, bazujących na napędach o zapłonie iskrowym. Substancja chemiczna wprowadzana jest dzięki różnicy ciśnień w zwężonych kanałach (tzw. „zwężce”), do cylindrów, a następnie spalana. Występujące w przewężeniu spadki ciśnienia powietrza sprawiają, że możliwe jest zassanie paliwa z komory pływakowej. Umożliwia to wytworzenie niezbędnej energii, potrzebnej do wprawienia pojazdów w ruch. Sam gaźnik został wynaleziony w dziewiętnastym wieku przez niemieckiego konstruktora i przemysłowca, Gottelieba Daimlera. Przez ponad sto lat gaźnik pozostawał nieodłącznym elementem benzynowych silników spalinowych. Obecnie zakres jego użycia jest nieco węższy, ze względu na powszechniejsze zamienniki gaźnikowe w postaci układów wtryskowych. Mimo to gaźniki wciąż pozostają w użytku, zapewniając możliwość jazdy miłośnikom motocykli oraz skuterów.

Gaźnik Moretti – szeroki wybór i najwyższa jakość

Poszukując idealnego asortymentu, warto zwrócić szczególną uwagę na znane i cenione na rynku marki, które są dostępne na naszej witrynie internetowej. Moretti to firma, której produkty doskonale spełnią nawet najbardziej wyszukane potrzeby konsumenckie w Polsce i za granicą oraz trafią w gusta wymagających klientów. Producent specjalizuje się w tworzeniu części zamiennych, umożliwiających tuningowanie jednośladów przez właścicieli. W takim przypadku dobrze dobrany gaźnik jest gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dzięki temu można uniknąć uszkodzeń silnika, spowodowanych nieprawidłową cyrkulacją mieszanki paliwowej. Inną zaletą jest możliwość ulepszenia pojazdu, poprzez pompkę przyspieszającą, montowaną w części silników. Umożliwia to łatwiejszy rozruch motorów, motocykli i skuterów. Jeśli zależy nam na wysokim komforcie użytkowania pojazdu oraz silniku, który będzie w stanie posłużyć przez lata, tak właściwie dobrany gaźnik, bazujący na komponentach wysokiej jakości, oszczędzi wielu problemów.

Gaźniki do skuterów – czym charakteryzuje się dobry podzespół

Chcąc wybrać najlepszy gaźnik, dedykowany naszemu jednośladowi, musimy być pewni używanego modelu maszyny oraz pojemności silnika. Pozwoli to zapobiec błędom w postaci zakupu nieużytecznego gaźnika. Wiele współczesnych podzespołów posiada pompkę, podającą paliwo bezpośrednio na przepustnice – przekłada się to na funkcjonowanie, wspomnianej już i potocznie nazywanej „pompki przyśpieszającej”. To tylko jedna z wielu zalet zainwestowania w dobry gaźnik do skutera czy motoru. Wspomnianą pompkę posiadają takie modele gaźników jak Bashan 200, czy też Cross 125. Oprócz tego posiadają także rozpylacze i ssanie na linkę. Należy także pamiętać o innych modelach, szczególnie popularnych i wartych do wzięcia pod uwagę przy zakupie. Chodzi o gaźnik 125 4t oraz gaźnik 250 4t, które są dedykowane dla silników czterosuwowych, przeznaczone do pojemności kolejno 125 cm3 oraz 250 cm3. Są one w pełni gotowe do montażu, bez blokad.

Gaźnik – krwioobieg silnika motocyklu

Mając na uwadze liczne zalety dobrego gaźnika do motocykla, a także wiedząc, jaki model będzie odpowiedni dla naszego jednośladu, nie pozostaje nic innego niż rozważyć zakup idealnej części podzespołu do silnika. Pamiętajmy, że to inwestycja na lata, która z pewnością się opłaci. Zarówno skutery, jak i motocykle, stają się wyjątkowo popularne na polskich drogach. Skutery doskonale sprawdzą się w warunkach miejskich, gdzie nie tylko szybko i wygodnie dotrzemy do wyznaczonego miejsca, ale jeszcze możemy zyskać pewność, że z łatwością ominiemy korki uliczne. Jednoślad, wyposażony w gaźnik 125, który jest wręcz idealny do wspomnianych maszyn, sprawdzi się wyśmienicie. Należy mieć na uwadze, że każda z części waszych pojazdów jest niezwykle ważna. Ich dobrostan i wysoka jakość przełożą się na satysfakcję z posiadania jednośladu. Gaźnik – tak istotny, choć czasami zapominany – nie jest wyjątkiem. Jeśli osobiście tuningujemy własną maszynę, możemy być pewni, że zajmie ona szczególne miejsce w życiu.

Gaźniki

Jest 106 produktów.

Pokazano 1-50 z 106 pozycji

Aktywne filtry