Filtruj według

Marka

Marka

Stan techniczny

Stan techniczny

Gwarancja

Gwarancja

Wahacze,Tuleje

Wahacze motocyklowe — podstawowa część każdego zawieszenia! 

Wchodząc w kolejny sezon motocyklowy, niezwykle ważne jest, aby sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest nasza maszyna. Podstawowa konserwacja jest czymś niezbędnym, dlatego warto zadbać, aby motocykl był jak najmniej narażony na negatywne działania warunków pogodowych. Pytanie, które zadaje sobie każdy mniej doświadczony kierowca jednośladowca, jest to, co powinien sprawdzić? Oprócz naturalnych odpowiedzi takich jak działanie silnika czy stan opon warto też skontrolować, w jakim stanie są wahacze motocyklowe, które znajdują się w zawieszeniu.

Wahacze motocyklowe są podstawowymi elementami wchodzącymi w skład tylnego zawieszenia. Są one niezwykle ważne, ponieważ odpowiadają za to, że koło ustawione jest w odpowiedniej pozycji do kierunku ruchu, w którym się porusza. Dodatkowo tylne zawieszenie często ratuje nas w opresyjnych sytuacjach. Jeżeli nabieramy dużej prędkości, a na torze jazdy pojawi się nagle dziura, to ono jest odpowiedzialne za odpowiednią amortyzację.

Czytaj dalej

Problemy z amortyzacją pojawiają się dopiero wtedy, gdy na wahaczach motocyklowych pojawiają się luzy.  Oczywiście, bardziej doświadczeni kierowcy potrafią wychodzić z kryzysowych sytuacji związanych z poluzowaniem się zawieszenia bez szwanku. Jednak mniej wprawni, często panikują w sytuacji, gdy ich motocykl zaczyna dziwnie się zachowywać podczas wchodzenia w zakręt. Błędem popełnianym przez wielu kierowców motocykli jest wykonywanie gwałtownych ruchów, podczas gdy czują, że ich wahacze motocyklowe, lub tuleje zaczynają się dziwnie zachowywać. Nieumiejętne ruchy często doprowadzają do wypadków, których można by uniknąć.

Zawieszenie nie składa się jedynie z wahaczy motocyklowych, w jego skład wchodzi również wiele tulejek zawieszenia. Tulejki, mimo swojego niepozornego wyglądu, są bardzo ważne, aby łączyć części motocyklowe. Każdy z elementów zawieszenia, ma swoją własną rolę, a ich połączenie sprawia, że jazda staje się komfortowa, a co jeszcze ważniejsze, bezpieczna. 

Jak prawidłowo zamontować wahacze motocyklowe?

Jazda motocyklem, często kojarzy nam się, ze słonecznym latem, gdy beztrosko poruszamy się, jeżdżąc bez celu, aby zapomnieć o problemach, które otaczają nas w życiu codziennym. W takich momentach nie myśli się raczej o tym, czy podzespoły motocykla są odpowiednio zamocowane, oraz czy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo spowodowane złym montażem zawieszenia.

Mimo wszystko musimy pamiętać, że nasz motocykl należy regularnie sprawdzać. Części pojazdu nie są wieczne i regularnie ulegają eksploatacji, dlatego serwisowanie jest ważne. Jeżeli posiadamy miejsce, gdzie możemy sprawdzić, czy zawieszenie jest sprawne, to warto poświęcić, kilka minut na to, by zbadać, czy tulejki gum-metal nie są popękane. Podobnie, powinniśmy postąpić z wahaczami motocykla, upewnienie się, że nie występują na nich żadne luzy, może uratować nasze zdrowie lub życie. W przypadku braku doświadczenia, z budową zawieszenia, warto zainwestować w sprawdzenie maszyny, przez specjalistów.

Jeżeli mamy umiejętności do samodzielnego sprawdzenia, ale brakuje nam czasu, by to zrobić, z pomocą wychodzą nam serwisy, w których możemy zostawić pojazd, a mechanik za opłatą zobaczy, czy tuleje zawieszenia działają poprawnie. Jeżeli do naszego zawieszenia nie wkradła się żadna korozja, a wahacze nie posiadają luzów, podróż motocyklem powinna być bezpieczna i przyjemna.

Wahacze motocyklowe oraz tuleje — wybierz produkt, który jest sprawdzony

Na rynku występuje wiele firm, co sprawia, że nie wiemy, części której z nich powinniśmy wybrać. Wybierając produkt, musimy pamiętać, że czynnikiem równie ważnym jak cena, jest jakość wykonania. Końcówki wahaczy do motorów muszą być odpowiednio wykonane, nie tylko dlatego, żeby pasowały do naszego motocyklu, ale też, żeby zapewniały bezpieczne podróżowanie pojazdem. 

Wahacze Romet charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością oraz dbałością wykonania, dzięki czemu podróż naszym jednośladowcem będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Marka Romet znana jest na polskim rynku od lat. Posiada ona renomę wśród użytkowników motocykli i jest godna polecenia.

Tuleje firmy Romet, są również warte wyróżnienia. W sklepie znajdziemy wiele różnych tulei, dlatego dopasowanie odpowiedniego produktu, do naszych potrzeb nie powinno być w żaden sposób utrudnione. Tulejki gum-metal do motorów, zawieszenia motocyklowego czy tuleje wahaczy to nie jedyne produkty tego rodzaju, które można znaleźć. Producent, marka Romet dba, aby żaden rodzaj tulejek nie został pominięty. 

Odpowiednie części w motocyklu zapewniają komfortową oraz bezpieczną podróż, dlatego warto postawić, na produkty firmy Romet, a ich szeroka oferta wahaczy motocyklowych czy tulejek utwierdza w przekonaniu, że marka Romet chce zapewnić kierowcom jak największy  komfort podróży. W końcu głównym celem przejażdżek jest bezpieczne dojechanie do celu.

Wahacze,Tuleje

Jest 122 produktów.

Pokazano 1-50 z 122 pozycji

Aktywne filtry