Filtruj według

Marka

Marka

Stan techniczny

Stan techniczny

Gwarancja

Gwarancja

Kraniki paliwa

Do czego służą kraniki paliwa do motocykla?

Kranik paliwa do motocykla to niewielki element wchodzący w skład układu paliwowego maszyny. Jego zadaniem jest wstrzymanie dopływu paliwa do silnika, podczas gdy decydujemy się na dłuższy postój naszego motocykla. Co więcej, w niektórych motocyklach odpowiada on również za poinformowanie nas o ilości paliwa znajdującego się w baku. Nie jest to jednak koniec funkcji, które zapewniają nam kraniki paliwa do motocykla. W pewnych modelach skuterów lub motocyklów kranik paliwa pozwala spuszczenie paliwa ze zbiornika maszyny, lub zalanie jej zbiornika w gaźniku.

Czytaj dalej

Dużym plusem, który zapewnia nam kranik paliwa do motoru, jest możliwość kontrolowania zaworu ręcznie, dzięki czemu kierowca może mieć w pełni kontrole nad stanem paliwa w zbiorniku. Taka możliwość bardzo często jest wykorzystywana, podczas gdy zaczyna się zima, a motocyklista nie ma zamiaru korzystać z maszyny w trudnych warunkach pogodowych. Wtedy to właśnie kranik pozwala nam na zatrzymanie paliwa, które zebrane zostało w zbiorniku motocykla.

Nieszczelny kranik paliwa do skutera, jak go rozpoznać?

W dzisiejszych czasach rozwój motoryzacji sprawił, że wiele maszyn wyposażone jest w automatyczny kranik paliwa do skutera. Takie rozwiązanie ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wszystko za sprawą tego, że przy automatycznym rozwiązaniu tracimy możliwość kontroli przepływu paliwa za pomocą rąk. Automatyczny kranik paliwa do skutera nie sprawia jednak, że nie musimy o niego dbać. Utrzymanie szczelności tej części, a także połączenia między nim a przewodem paliwowym jest niezbędne. Pierwszą objawom będzie zdecydowanie pojawiająca się pod motocyklem plama. Wtedy łatwo sprawdzić, czy jest to paliwo, czy może inny płyn.

Kranik paliwa do motoru, kiedy należy go wymienić?

W internecie niezwykle ciężko znaleźć informacje, na temat wymian, które muszą zostać wykonane w motocyklach. Wpływ na to po części ma fakt, że każdy motocykl jest eksploatowany w inny sposób, dlatego ciężko uniwersalnie powiedzieć, kiedy jest najlepszy moment, na wymianę części. Jednak, gdy kranik paliwa do motoru zaczyna być nieszczelny, jest to znak, że musimy go jak najszybciej wymienić. Wyciek paliwa może spowodować zagrożenie dla nas i naszej maszyny, dlatego najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem, będzie zakup nowego kranika. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo zawsze powinno być najważniejsze.

Innym zagrożeniem, które powodowane jest przez nieszczelny kranik paliwa do motoru, jest wkradnięcie się brudu do układu paliwowego. Ten z kolei doprowadzi do uszkodzeń układu napędowego, którego wymiana może solidnie zaboleć nas po kieszeni. Aby uniknąć takich przykrości, zawsze lepiej jest postawić na sprawdzony kranik paliwa do motoru, który dostępny jest na naszej stronie. Każdy z nich jest wysokiej jakości, aby zapewnić naszym klientom tylko najlepsze wrażenia, których mogą doświadczyć.  Wszystkie kraniki dostępne na naszej stronie są w stanie fabrycznym, dlatego masz pewność, że kupiony przedmiot nigdy nie był używany.

Kraniki paliwa

Jest 77 produktów.

Pokazano 1-50 z 77 pozycji

Aktywne filtry