Do 125cc

Motory bez prawa jazdy – wejdź do fascynującego świata motoryzacji! 

Jesteś miłośnikiem motoryzacji i chciałbyś rozpocząć przygodę z motocyklami? W zatłoczonych miastach będzie to z pewnością cenny środek transportu. Jazda motocyklem daje również wiele możliwości podróżniczych, a także bez wątpienia dostarcza pokłady endorfin i pozytywnej energii! Dla wielu motocykle to pasja, dołącz więc i Ty do tego grona! Zastanawiasz się, jakie motory bez prawa jazdy są w Twoim zasięgu? Poznaj obowiązujące zasady oraz przepisy i jak najszybciej rozpocznij motocyklową przygodę! 

Jakie motory bez prawa jazdy – poznaj obowiązujące przepisy 

Bez prawa jazdy można tak naprawdę jeździć tylko motorowerem – jest to grupa jednośladów, których pojemność silnika spalinowego nie przekracza 50 cm3, a moc wynosi maksymalnie 4 kW. Istotne jest również ograniczenie maksymalnej rozwijanej prędkości – w przypadku motoroweru wynosi ona 45 km/h. Nie wszyscy mogą jednak jeździć na motorowerze bez prawa jazdy – zgodnie z przepisami z dnia 19.01.2013 r., w których wprowadzono kategorię AM na motorowery, osoby urodzone po 19.01.1995 r. muszą posiadać prawo jazdy z uwzględnieniem tej kategorii. Osoby starsze mogą spokojnie jeździć tym rodzajem stylowego motoru bez prawa jazdy – jedyne czego potrzebują, to dowód osobisty. Ważnym wymogiem jest również obowiązek posiadania kasku – tyczy się to zarówno osoby kierującej, jak również pasażera! Oprócz tego warto dodać, że prawo jazdy na kategorię AM można obecnie uzyskać po ukończeniu 14 lat. 

Czytaj dalej

Uprawnienia dla osób z prawem jazdy – jaki motor do 125 cm3? 

Zgodnie z przepisami kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy na kategorię B, mogą bez dodatkowych dokumentów jeździć zarówno motorowerami, jak również skuterami – pojazdami o pojemności do 50 cm3. Kogo dotyczy więc możliwość kierowania motoru do 125 cm3 bez konieczności zdawania egzaminu na kategorie motocyklowe A? Wszyscy kierowcy, którzy posiadają co najmniej 3-letni staż w prawie jazdy kat. B, mogą jeździć właśnie motocyklem o pojemności do 125 cm3 oraz mocy nieprzekraczającej 11kW. Osoby te uprawnione są również do motoru bez prawa jazdy kat. A z homologacją L5e. Pozwala to więc poruszać się motorem do 125cm3 bez dodatkowych uprawnień i konieczności zdawania egzaminu – dodatkowym ograniczeniem są również takie parametry motorów bez prawa jazdy, jak: moc do 11 kW (15KM) oraz stosunek mocy do masy własnej pojazdu, który musi wynosić 0,1kW/kg. 

Jaki motor 125 cm3 do miasta? Poznaj polecane modele! 

Rozpoczynasz przygodę z motorem i chciałbyś na spokojnie zaznajomić się z tym pojazdem? Szukasz modelu, który doskonale sprawdzi się w mieście, zapewniając dobre prowadzenie, zwrotność, przyczepność, stabilność, a także bezpieczeństwo i małą awaryjność? Do polecanych modeli motorów 125 cm3 do miasta należy oferta Barton, Junak oraz Romet. Modele motorów 125 cm3 do miasta tych producentów można zakupić w cenie poniżej 10 000 zł. Do popularnych modeli motoru 125 cm3 do 10 000 zł należą także modele Cross Dirt Bike Kayo K czy też model firmy Keeway – K-Light 125l. Zapoznaj się z pełną listą dostępnych modeli na naszej stronie internetowej i wybierz swój wymarzony motor do 125 cm3. Na portalu masz również możliwość wygodnego przejrzenia dostępnych opcji, posortowania ich według nazwy czy ceny, a także filtrowania ofert względem wybranej marki, typu silnika, roku produkcji, przebiegu czy pojemności. Z nami zakup stylowego motoru bez prawa jazdy będzie należał do przyjemności i bez wątpienia będzie doskonałą oraz trafną inwestycją! 

Motor bez prawa jazdy – zapoznaj się z ofertą online

Dokładne i wysokojakościowe zdjęcia, opis parametrów, dostępność, a także możliwość zamówienia motoru do 125 cm3 online – zakupy u nas z pewnością łatwo dopasujesz do swojego planu dnia i obowiązków, jest to więc duża zaleta zakupów online. Oprócz wygody i dogodności, kupując przez internet stylowy motor możesz liczyć także na atrakcyjną cenę i szybki proces zamówienia. Na stronie możesz zapoznać się również z polityką dostawy oraz zwrotów towarów. Decydując się na zakup motoru 125 cm3 do miasta czy wyprawy terenowe przez internet, z pewnością oszczędzasz zarówno czas, pieniądze, jak również nerwy – nie musisz odwiedzić w końcu wielu punktów stacjonarnych porozrzucanych w różnych częściach miasta ani czekać w kolejce. Zakup motoru 125 cm3 do miasta przez internet – zapoznaj się z naszą ciekawą ofertą! 

Jaki motor 125cm3 do miasta? Zgłoś się do nas!

Szukasz idealnego modelu, który sprawi się w mieście, a może wolisz pojazd na terenowe wycieczki? Chciałbyś zakupić motor 125cm3 do 10 000 zł czy też masz przewidziany większy budżet? Od motoru oczekujesz głównie komfortu i niezawodności, a może masz jeszcze jakiś inne wymagania? Koniecznie zgłoś się do naszych konsultantów – telefonicznie, mailowo, odwiedzając nasze oddziały stacjonarne bądź też za pomocą mediów społecznościowych. Wieloletni, doświadczeni konsultanci z pewnością doradzą Ci w kwestii dopasowania parametrów pod Twoje oczekiwania, rozwieją Twoje wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące pytania, a także chętnie pomogą Ci wybrać ten jeden, idealny i stylowy motor bez prawa jazdy do 125cm3! 

Do 125cc

Jest 49 produktów.

Pokazano 1-49 z 49 pozycji

Aktywne filtry